JAR první safari

Název

JAR první safari

Popis

12.10. ráno v 6 vyjíždíme na první safari, počasí nám přeje a tak viditelnost úžasná jen bohužel fouká neskutečně vítr a tudíž jsme zabaleni v dekách jako němečtí důchodci? ,ale vidíme první divoká zvířata antilopy, bílé nosorožce , zebry , buvoli a taky žirafy krásný jen je to vše trochu z dálky.Takže už jsme viděli pár zvířat z velké pětky
Velká pětka,zahrnuje pět nejnebezpečnější lovených zvířat Jihoafrické republiky. I když se v dnešní době se už více používá pojem Velká šestka, tím šestým zvířetem se stala velryba, do Velké pětky se zatím oficiálně stále ještě řadí těchto pět savců – lev, leopard, nosorožec (bílí i černý), slon a buvol.
Po safari a parádní snídani opět opouštíme, super ubytování a hurá na další akci , zastavujeme se ve městě KYSNA „ nýsna“ malé městečko s lagunou , romantické místo, ženský jdeme lovit informace ohledně ubytování a chlapi si šli dát jako obvykle svůj oblíbený pštrosí steak. Městečko je to vskutku utěšené, veskrze příjemné, ale turistů nemálo.
Po získání patřičných informací se stahujeme do malé vesnice na sever od Knysny a zapůjčujeme čtyřkolky, načež nastává zábava pro chlapcei a především pro Lošáka? ale i my ženský jsme se nenechaly zahanbit a jezdily na plný plny po mokrých červených bahnitých cestách??
Na večer odjíždíme se ubytovat do golfového resortu u Plettenbergu . Ubytování něco jako v bytech na špičáku, ale i tam kluci večer připravují steaky i když vzhledem k počasí na obyčejném sporáku?? prostě typické jihoafrické grilování zvaný braa.
Hláška dne: „grilovat se může kdekoli a kdykoli a nejlépe hodně“

Africký buvol (Syncerus caffer)
Mnoho lidí je překvapeno, že se buvol řadí mezi pět nejnebezpečnějších lovených zvířat v JAR. Jak by něco takového, co připomíná krávu, mohlo být tak nebezpečné. Nenechte se ale mýlit, tyto zvířata zavinila, i když ne vlastní vinnou, smrt nejednoho riskujícího lovce. Mají obrovskou sílu, s přehledem dokáží zahnat i lvy a mnozí je považují za nejnebezpečnější zvíře Velké pětky. Věřte, že pokud se náhodou octnete uprostřed stáda těchto obrů a jeden z nich se na Vás upřeným pohledem zadívá, již těžko ho budete srovnávat s mírumilovným a líným skotem.
Dospělí buvoli jsou tmavě hnědí, mláďata jsou nejprve zbarvená červeno hnědě. Jak samci, tak i samice mají mohutné rohy, které se u starších jedinců spojují na vrchu hlavy a vytvářejí jakési beranidlo či výrůstek.
Doba páření buvolů v JAR trvá od března do května, mláďata se rodí po 12 měsících po oplodnění samice. Obvykle se narodí pouze jedno, váží okolo 30ti kilo. Průměrná váha buvolů je okolo 700 kg, v kohoutku měří okolo 1,5 metrů. Existují však i kusy, které váží až 900 kg! Samice jsou samozřejmě menší, váží mezi 500 – 600 kilogramy. Buvoli vydávají různé zvuky a mnoho pozorovatelů je tím překvapeno, protože si většinou myslí, že takhle řvát umí jen lvi.
Jihoafričtí buvoli nejsou jen zuřiví a silní, ale také velmi mazaní. Mezi lovci se vyprávějí různé příběhy. Raněný buvol je prý schopný vrátit se několik kilometrů za svým pronásledovatelem a napadnou ho zezadu. Také fotografové jsou často překvapeni reakcí těchto zvířat, která velmi ochotně zapózují, ale pak si Vás bez milosti chtějí prohlédnout zblízka. Charakteristické rysy buvolů, které nespatříte u jiných býložravců je jejich odvaha a týmová spolupráce. Napadenému jedinci mnohdy přispěchají na pomoc ostatní členové stáda, i když byl buvol napaden třeba lvem. Buvoli se živí převážně trávou, ale spásají i nízké keře a stromy. Spatřit je můžete téměř ve všech národních parcích.
Bílý nosorožec (Ceratotherium simum)
Bílý nosorožec je druhý největší suchozemský savec, po slonovi a je větší než nosorožec černý. Je to zvíře z prehistorických časů, které se za miliony let vývoje země změnilo jen nepatrně. Co příroda nedokázala za miliony let, to se člověku málem podařilo za jedno století. Naštěstí i bílým nosorožcům se zvětšila šance na přežití a v národních parcích a rezervacích v JAR se jich začíná vyskytovat stále více. Jejich kůže je tlustá, má šedivou barvu a je většinou hladká. Bílí nosorožci, mají na rozdíl od nosorožce černého, velmi klidnou povahu. Nedoporučuje se ale zkoušet co tyto přírodní tanky vydrží, velmi rychle byste se totiž mohli ocitnout pod zvířetem vážícím až 2 500 kg! Tito nosorožci, jsou na rozdíl od černých, také velmi závislí na vodě. Samci si velmi dobře hlídají své teritorium, na kterém strpí pouze pár samic a podřízené samce. Pouze dominantní samec se může pářit se samicemi.

Období

Statistiky

  • 75 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Pentax Optio M40

Nastavení

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
JAR první safari
Komentáře Přidat